Wyślij CV

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy dystrybucyjnej, poszukujemy osoby na stanowisko:

    Dyrektora Handlowego

(miejsce pracy: Warszawa)

Zakres obowiązków:

  • Współtworzenie i realizacja wraz z Dyrektorem Operacyjnym i  Zarządem firmy strategii biznesowej
  • Strategiczne wspieranie Kierowników handlowych w optymalizacji wyników sprzedaży
  • Zarządzanie relacjami biznesowymi z kluczowymi  dostawcami i odbiorcami
  • Aktywne wspieranie  budżetowania sprzedaży wszystkich działów handlowych i odpowiedzialność za jego realizację
  • Kształtowanie polityki cenowej firmy
  • Wytyczanie dodatkowych celów sprzedaży dla poszczególnych działów oraz ich egzekwowanie
  • Negocjowanie warunków handlowych współpracy i nadzór nad wszystkimi umowami handlowymi
  • Inicjowanie i nadzorowanie działań mających  na celu rozpoznanie bieżących  możliwości rynkowych
  • Syntetyczna ocena pracy działów handlowych
  • Reprezentowanie firmy na zewnątrz we wszystkich aspektach handlowych
  • Zarządzanie podległym zespołem kierowników handlowych
  • Identyfikowanie niezbędnych zasobów do realizacji polityki handlowej i ich alokacja
  • Ustalanie i realizowanie standardów pracy działów handlowych
  • Przeprowadzanie skutecznych prezentacji

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe: studia z dziedziny marketingu i zarządzania, handlowe lub chemiczne,
  • Mile widziane  studia podyplomowe z dziedziny marketingu/zarządzania/ekonomii, studia MBA
  • Około 5-7 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym związanym ze sprzedażą  B2B
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Preferowane doświadczenie w branży surowców chemicznych
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet dodatkowych benefitów
  • Możliwość rozwoju zawodowego