Change language
Co nas wyróżnia
Sieć kontaktów

Ogólnoświatowa sieć kontaktów budowana przez lata.

Weryfikacja kandydatów

Specjalistyczna weryfikacja kandydatów przez specjalistów.

Analiza

Dokładna analiza rekomendacji z rynku.

Rekrutacja

Złożoność procesu rekrutacji

Direct Search

Masz pytania?

Masz pytania? Nie wahaj się z nami skontaktować! Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i udzielić Ci niezbędnej pomocy.

Skontaktuj się z nami

Wybierz Direct Search, czyli postaw na skuteczność.

Direct Search to jedna z najskuteczniejszych metod poszukiwania kandydatów.

Dzięki tej metodzie rekrutacji, z morza kandydatów potencjalnie dostępnych na rynku, nasz wyspecjalizowany zespół wyławia perły – pracowników, którzy w najwyższym stopniu spełniają oczekiwania Klientów.


W Grupie HRC zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, posiadających szeroką wiedzę z zakresu Human Resources, People Managementu, Direct Search i Executive Search, dla których rekrutacja nie ma żadnych tajemnic.

Projekty typu Direct Search prowadzone są przez najbardziej doświadczonych i kompetentnych konsultantów oraz researcherów, dla których stanowią one specjalizację samą w sobie.


Konsultanci dedykowani do projektów Direct Search posiadają specjalistyczną wiedzę branżową, dzięki czemu precyzyjnie są w stanie określić potrzeby rekrutacyjne Klientów z różnych obszarów.

Wiele firm zostało naszymi Klientami zlecając nam projekty uznawane za niemożliwe do realizacji. Przekonując się o skuteczności metody Direct Search w naszym wydaniu, przekonali się także do stałego korzystania z naszych usług.

WSPÓŁPRACA Z GRUPĄ HRC

Direct search z grupą HRC

Naszym nadrzędnym celem jest znalezienie kandydatów spełniających oczekiwania Klienta zarówno pod względem kwalifikacji, jak i szeroko pojętej kultury organizacyjnej firmy.

Dobór pracowników, doradztwo personalne czy dla niektórych Headhunting dla nas oznaczają jedno – kolejną szansę do wykorzystania wieloletniego doświadczenia i wiedzy przy zachowaniu najwyższych standardów oraz dyskrecji.

Jednocześnie zapewniamy naszym Klientom pełen dostęp do informacji na temat podejmowanych przez nas w trakcie procesu Direct Search działań.

7 kroków w direct search

Przebieg Direct Search w 7 krokach

Jak przebiega Direct Search i jak przeprowadzić ten proces w sposób efektywny? Poznaj podstawowe 7 kroków działania na podstawie naszego doświadczenia.

Określenie profilu kandydata

Dokładne określenie wymagań i oczekiwań wobec poszukiwanego kandydata. To pozwala na skierowanie działań w odpowiednim kierunku. Profil kandydata powstaje przy współpracy rekrutera oraz pracodawcy.

Analiza rynku w Direct Search

Headhunter przeprowadza analizę rynku pracy, aby zidentyfikować potencjalnych kandydatów, którzy spełniają określone kryteria. W tym celu wykorzystują różne źródła informacji, takie jak bazy danych, raporty, portale społecznościowe czy budowane przez lata sieci kontaktów.

Kontakt z kandydatami

Jednym z etapów prawidłowo przeprowadzanego Direct Search przez specjalistów jest nawiązanie kontaktu z wybranymi kandydatami, aby przedstawić im propozycję współpracy i sprawdzić ich zainteresowanie daną ofertą pracy.

Weryfikacja kompetencji

Pozwala na dokładne sprawdzenie kwalifikacji i doświadczenia kandydatów. Może to obejmować rozmowy kwalifikacyjne, testy kompetencyjne czy analizę referencji.

Prezentacja kandydatów

Przedstawienie pracodawcy najlepszych kandydatów, którzy spełniają określone kryteria i wykazują zainteresowanie ofertą pracy.

Wybór kandydatów

W kolejnym etapie, rekruter wybiera określonych kandydatów na zasadzie selekcji i dokonuje ustaleń z pracodawcą. Nawet jeśli kandydat zostanie odrzucony w trakcie wybierania odpowiednich osób, nie jest on dożywotnio skreślany. Trafia w rzeczywistości na listę osób oczekujących i może otrzymać ofertę w przyszłości. Pracodawca zazwyczaj podejmuje decyzje na podstawie kompetencji, motywacji i dopasowania do kultury organizacyjnej firmy.

Podpisanie umowy

Na zakończenie procesu Direct Search, pracodawca podejmuje decyzję o zatrudnieniu wybranego kandydata i podpisuje z nim umowę o pracę.

Warto zauważyć, że w Direct Search wykorzystujemy metody pozwalające na skuteczne dotarcie do najlepszych kandydatów na rynku, nawet jeśli nie są oni aktywnie poszukujący pracy.

Dlatego też, choć możliwe jest przeprowadzenie Direct Search samodzielnie przez firmy, zdecydowanie warto rozważyć współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami, siecią kontaktów, wiedzą i doświadczeniem.

Rekrutacja poufna

Rekrutacja poufna w Direct Search

Rekrutacje tego rodzaju prowadzone są w sytuacjach, kiedy firma nie chce szeroko w rynek komunikować decyzji biznesowych lub zmian personalnych. Rekruter może nawiązywać kontakty rozpoznawcze i wysyłać zaproszenia do potencjalnych kandydatów bez ujawniania nazwy firmy lub początkowego omawiania wynagrodzenia.

Zasady poufności projektu są omawiane każdorazowo w zależności od potrzeb klienta.

Kontakt

Współpraca w zakresie Direct Search

Zależnie od potrzeb, wybierz odpowiadającą Ci formę kontaktu i skontaktuj się z nami.

Adres
Leszno 8, 01-192 Warszawa

Inne usługi